11 vecí, ktoré ste zabudli, že robíte zle

Posted by:

Nezabudnite na to, že keď prestanete robiť zlé veci, tie dobré vás nakoniec dohonia.

Takže sa uistite, že nerobíte nasledujúce veci :

1. Robenie unáhlených záverov

Nesúďte vždy ľudí podľa toho, čo vám ukážu. Čo ste videli, je veľakrát iba to, čo sa vám osoba rozhodla ukázať alebo čo vám chcela ukázať na základe stresu alebo bolesti, ktorú môže táto osoba prežívať.

Príliš často skočíme ku unáhlenému záveru a iba tým zbytočne spôsobujeme sebe a ostatným obavy, zranenia a hnev. Takže precvičujte si odstup, buďte milý a na formovanie záveru si doprajte viac času.

2. Očakávanie, že ľudia budú dokonalí

Keď sa otvárate láske, musíte sa taktiež otvoriť možnosti, že vás zrania. Ak očakávate, že budete niekoho milovať a že vás táto osoba z času na čas nesklame, tak asi nehľadáte lásku, ale chcete niečo dokonalé, čo bohužiaľ neexistuje.

Keď konečne prestanete očakávať, že všetci okolo vás budú dokonalí, tak ich môžete začať uznávať takých, akými skutočne sú.

3. Sústredenie sa na všetkých a na všetko okrem vás

Urobte tento svet lepším miesto pre život, zmeňte pár ľudí a začnite SEBOU. Ak sa stále pozeráte von do sveta a hľadáte skutočný zmysel života, zastavte sa a pozrite sa do svojho vnútra.

Pozrite sa na to, kým ste, aký životný štýl vediete a čo vás dokáže nadchnúť. Spíšte si tieto veci a začnite ich rozvíjať a pracovať na nich.

Musíte osobnostne rásť a nechať tieto veci nech vás vedú do sveta s odhodlaním a s vierou, že kdekoľvek vás tieto veci zavedú, skončíte tam, kde váš zmysel života nájde svoj domov.

4. Pridŕžanie sa zlých vecí príliš dlho

Nechať ísť neznamená zabudnúť. Nechať ísť v sebe zahŕňa prijatie spomienok, prekonanie prekážok a pohnutie sa na ďalšiu vec. Nechať ísť znamená byť vďačný za skúsenosti a zážitky, ktoré vás rozosmiali, rozplakali a pomohli vám naučiť sa niečo a osobnostne rásť.

Je to akceptovanie všetkého, čo máte, všetkého, čo ste kedykoľvek mali a všetkých možností, ktoré ležia pred vami. Je to o nájdení sily prijať životné zmeny a o pokračovaní v robení pozitívnych krokov smerom dopredu.

5. Spochybňovanie vašich chýb

Chyby sú takmer vždy odpustiteľné, ak máte odvahu priznať si ich. Musíte byť dostatočne odvážni a múdri, aby ste vedeli, že ak to, čo robíte, neprináša želané výsledky , musíte začať robiť niečo iné.

Niekedy je padnutie rovno na tvár to, čo je potrebné, aby ste začali vidieť veci z absolútne iného pohľadu a aby ste sa vrátili na správnu trať.

6. Vyhýbanie sa vašim strachom

Choďte za vašim strachom, sadnite si s ním a pozerajte sa naňho. Vaše strachy sú vaši kamaráti – ich jedinou úlohou je ukázať vám nerozvinutú časť vášho života, ktorú musíte rozvíjať, aby ste mohli žiť šťastnejší život.

Čím viac robíte vecí, ktorých sa bojíte, tým viac sa vám život začne otvárať. Postavte sa svojim strachom čelom a váš strach sa stane vašim spojencom.

7. Akceptovanie mála, keď viete, že si zaslúžite viac

Neobetujte vaše srdce alebo vašu česť. Milujte sa dostatočne silne na to, aby ste nikdy neznížili vaše štandardy pre nesprávne dôvody.

Nestaňte sa z niečoho tak vystresovaní, že by ste prijali čokoľvek. Držte sa vašich štandardov a buďte pripravení odkráčať so vztýčenou hlavou.

8. Uchovávanie mentálneho neporiadku

Rovnako ako sa nepresťahujete bez toho, aby ste vytriedili veci, ktoré ste rokmi nazhromaždili a vyhadzujete preč všetko, čo je zlomené alebo nepoužiteľné, to isté by ste mali spraviť vo vašej hlave predtým, než sa pohnete ďalej.

Robte menšie upratovanie, vyhoďte ľutovania a staré veci, ktoré vám prinášajú trápenie a so sebou si zoberte iba veci, ktoré sa oplatí mať: Dôležité lekcie, skúsenosti, lásku a to najlepšie z vášho života.

9. Obávanie sa o veci, ktoré sa nedajú zmeniť

Jeden z najšťastnejších momentov je, keď cítite odvahu opustiť to, čo nemôžete zmeniť. Odmietnite zruinovanie vášho perfektného dneška, rozmýšľaním nad pokazeným včerajškom.

Minulosť nemôže byť zmenená, ani zabudnutá, ani vymazaná. No našťastie, skúsenosti z našej minulosti nás dokážu pripraviť na lepšie zajtrajšky.

10. Nestráženie si nádeje, ktorá potom môže utiecť

Každá chyba, každý rozchod a každý krok späť vo vašom živote je príležitosť urobiť to na budúce lepšie. Takže držte hlavu hrdo hore. Ľudia dokážu prežiť bez veľa vecí, ale nevydržia dlho bez nádeje.

Rozvíjajte svoju nádej vyhľadávaním úspešných príbehov a slov, ktoré vás dokážu inšpirovať. Ale najdôležitejšie je, aby ste počúvali vášmu vnútornému hlasu, ktorý vám hovorí, že vaša zlá situácia je iba dočasná a že sa cez ňu čoskoro dostanete.

11. Mať zlý dojem, že je už neskoro

Či už to viete alebo nie, zvyšok vášho života je tvorený práve teraz. Môžete si vybrať viniť vaše okolnosti a všetko zhadzovať na nešťastie, osud a zlé rozhodnutia druhých alebo sa môžete rozhodnúť bojovať.

Veci v skutočnom svete nebudú vždy iba férové, tak to jednoducho chodí. Ale väčšinou dostanete to, čo dáte. Zvyšok vášho života je formovaný cieľmi, za ktorými sa naháňate, rozhodnutiami, ktoré robíte a činmi, ktoré robíte.

Zvyšok vášho živote je však ešte veľmi dlhí čas a začína sa práve teraz. Čo s tým spravíte?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

  1. Monika Ščevovichová  august 17, 2013

    vďaka za nastavenie zrkadla:)

    (reply)

Pridajte komentár