11 vecí, ktoré by ste mali nechať v minulosti

Posted by:

Možno nie ste pyšný na všetky veci, ktoré ste spravili v minulosti, ale to je v poriadku. Minulosť nie je dnešok.

Tu je 11 vecí, ktoré by ste mali nechať v minulosti a posunúť sa cez ne.

1. Nechať druhých ľudí, aby písali váš životný príbeh.

Mohli by ste stráviť váš celý život tak, že sa bojíte, čo si o vás druhí ľudia budú myslieť alebo čo chcú, aby ste spravili, ale to vás ďaleko nezanesie.

Ak neprevezmete kontrolu a nevytvoríte si váš vlastný životný plán, je dosť pravdepodobné, že skončíte v pláne niekoho iného. A hádajte, čo si pre vás naplánovali? NIE VEĽA!

2. Strach z robenia chýb

Minulé chyby by vám mali naučiť vytvoriť si úžasnú budúcnosť – nie spôsobiť, že sa jej budete báť. Bojte sa menej toho, že vo vašom živote budete mať občas neporiadok.

Pretože veľakrát – naše najväčšie úspechy a naše najkrajšie výtvory pochádzajú z emócií, ktoré sme prežili, z lekcií, ktoré sme sa naučili a z neporiadku, ktorý sme pritom narobili.

Len sa spýtajte básnika, umelca, speváka, partnera alebo rodiča.

Z dlhodobého hľadiska sa veci iba zriedkakedy vyvinú tak, ako boli naplánované – ale niekedy z nich vzíde niečo oveľa lepšie, ako sme si kedykoľvek mohli predstaviť.

3. Presvedčenie, že „dokonalosť“ znamená to isté pre všetkých.

Dokonalí ľudia majú na tvárach jazvy a majú dokonalé komplexy. Dokonalí ľudia majú dlhé hnedé vlasy, keď majú 60 a krátke sivé vlasy, keď majú 35.

Dokonalí ľudia nosia parochne. Dokonalí ľudia majú sex s mužmi, so ženami, s oboma naraz alebo aj s nikým.

Dokonalí ľudia ledva ledva dočiahnu na vrchnú poličku a niekedy si zase uderia hlavu pri vchode do miestnosti. Dokonalí ľudia majú obvod pása, ktorý je nekonečný, čo sa týka veľkosti a geometrie. Dokonalí ľudia majú pokožku bielu ako mlieko alebo čiernu ako uhlík.

Dokonalí ľudia prichádzajú z rôznych častí planéty a môžete ich vidieť všade – dokonca aj vo vašom zrkadle. Vy ste stelesnením vašej vlastnej dokonalosti. To akí ste teraz – to je dokonalosť. Ste dokonalí takí , akí ste.

4. Negatívne myslenie

Ak existuje iba jedna vec, ktorou som si istý, tak je to, že naše myslenie môže stáť v ceste nášmu šťastiu.

Sú to naše myšlienky, ktoré skutočne určujú ako sa cítime, takže prečo si nevybrať myšlienky, vďaka ktorým sa budeme cítiť skvele?

Čím viac chválite a oslavujete váš život, tým viac je toho vo vašom živote, čo sa oplatí chváliť a oslavovať. Vy si môžete vybrať, že zvyšok vášho života bude ten najlepší život vôbec.

5. Robenie niečoho iba preto, že to robia ostatní.

Dovoľte si okamžite odísť od niečoho, čo vám dáva zlé pocity. Nie je potrebné, aby ste to vysvetľovali alebo sa to snažili pochopiť.

Jednoducho iba verte tomu, čo cítite. Nerobte rozhodnutia iba na základe popularity. Iba kvôli tomu, že to robia druhí ľudia neznamená, že je to to najlepšie pre vás.

6. Nepočúvať svoju intuíciu

Jedného dňa sa vám život premietne pred očami – uistite sa, že sa je na čo pozerať. Zastavte sa a zamyslite sa nad tým. Naozaj sa nad tým zamyslite.

Čo je vlastne to, čo chcete naozaj s vašim životom spraviť? Zabudnite na to, čo si myslíte, že by ste mali spraviť.

Čo vás vzrušuje? Čo vás v hĺbke vašej duše dokáže naozaj rozpáliť? Buďte k sebe úprimný. Vaša odpoveď nemusí zapôsobiť na nikoho iného, iba na vás.

7. Prokrastinovať čo sa týka vašich cieľov a vášní.

Rozdiel medzi tým, kto ste a tým, kým chcete byť, je v tom, čo robíte. Áno. Nie je to ľahké a áno. Chce to čas. Chce to odhodlanie. Chce to silu vôle. Chce to spraviť zdravé rozhodnutia. Chce to nejaké obety. Chce to stále tlačiť na vaše telo a myseľ, aby sa rozvíjali.

Ale sľubujem vám, že keď dosiahnete svoje ciele, bude to stáť za to. A pamätajte si – nič čo vás naozaj baví, nie je strata času – nezáležiac na tom, ako to nakoniec dopadne.

8. Presvedčenie, že zlyhanie je opak úspechu.

Zlyhanie nie je opakom úspechu. Je to súčasťou úspechu. Zlyhanie sa stáva úspechom, keď sa z neho poučíme.

Ak zmeníte spôsob, akým sa pozeráme na veci, veci, na ktoré sa pozeráme sa zmenia.

Namiesto toho, aby ste sa pozerali na to, čo vám v živote chýba a ako ďaleko ešte musíte ísť, sústreďte sa na to, čo máte teraz a ako ďaleko ste už došli.

9. Ukazovať nedostatok rešpektu.

Niekedy musíte rešpektovať pocity druhej osoby, aj napriek tomu, že to pre vás nič neznamená, pretože iba to gesto pre nich môže znamenať celý svet.

A pamätajte si – čo pošlete do sveta – sa vám nakoniec zo sveta vráti. Rešpekt dostanete, keď rešpekt dáte.

Takže chovajte sa ku každému milo a s rešpektom, dokonca aj k tým, ktorí sú k vám hrubí – nie pretože sú milí, ale pretože vy ste.

10. Ľudí, ktorí chcú, aby ste boli niekým iným.

Niekedy sa staneme silnejšími, keď nás niekto oslobodí a niekedy sa stávame silnejšími, keď necháme niekoho ísť.

Pamätajte si, že ste príliš úžasný, aby ste zapadli. Je lepšie byť nenávidený za to, kým naozaj ste, ako milovaný za to, kým v skutočnosti nie ste.

Nikdy nemeňte to, kým ste. Buďte sami sebou. Ľudia vás za to budú milovať a ak nie – tak ich nechajte ísť.

11. Ľudí, ktorí sú určite preč.

Neexistuje neúspešný vzťah, pretože každá jedna osoba vo vašom živote má lekciu, ktorú vás chce naučiť.

Niekedy tieto osoby jednoducho prerastiete. Nesnažte sa opraviť neopraviteľné – jednoducho to akceptujte a pohnite sa ďalej.

Keď vás niekto opustí, je veľmi dôležité, aby ste ich emočne nechali ísť. A uvedomte si, že to nie je koniec – je to nový začiatok. Znamená to iba, že ich časť vo vašom živote sa skončila. Váš príbeh sa začína.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár