11 spôsobov, ako sa stať osobou, ktorú zbožňujete

Posted by:

Ste veľmi silnou osobou…keď v seba veríte a keď viete, že ste schopný čohokoľvek, do čoho ponoríte vašu myseľ.

Ste nádhernou osobou, keď vaša sila a odhodlanie osvetľuje vašu vlastnú cestu a keď vás prekážky na ceste nedokážu rozhodiť.

Ste nezastaviteľný, keď dovolíte vašim chybám, aby vás vzdelávali a vaše sebavedomie tak stúpa vďaka skúsenostiam a keď viete, že môžete spadnúť, zdvihnúť sa a pohnúť sa znova dopredu.

Tu je 11 spôsobov, ako sa stať osobou, ktorú milujete.

1. Prestaňte sa súdiť a oceňte tú nádheru vo vás.

Súdenie samého seba nie je to isté , ako byť k sebe úprimný.

Čo sa týka žitia ako nesúdiaca ľudská bytosť, jediná výzva väčšia ako naučiť sa prejsť kilometer v topánkach niekoho iného, je naučiť sa prejsť pohodlne celý život v našich vlastných.

V každom úsmeve je nádhera. V každom srdci je láska. V každej mysli je múdrosť. V každej ľudskej bytosti je duša, život, hodnota a rovnako aj schopnosť vidieť všetky tieto veci v každom…zahŕňajúc vás.

2. Chovajte sa k sebe tak, ako chcete, aby sa k vám chovali ostatní.

Prijmite sa! Neistota je to, čo je škaredé. Nie vy. Buďte sami sebou, takým akým ste, spôsobom, akým to viete iba vy.

Spôsob, akým sa chováte k sebe, určí štandard pre druhých. Musíte zbožňovať samého seba alebo vás nebude zbožňovať nikto.

A keď sa cítite skutočne pohodlne vo svojej vlastnej koži, nie každý vás síce bude mať rád, ale to vás už vôbec nebude ani trošku trápiť.

3. Starajte sa menej o to, kým ste pre druhých.

Nestraťte SEBA v hľadaní prijatia u druhých. Buďte si vedomý, že vždy sa budete zdať o niečo menší, ako by si niektorí ľudia priali, ale väčšina ľudí si neuvedomí, že ste oveľa viac, než to, čo na vás vidia.

Ste dosť dobrý taký aký ste. Nikomu nemusíte nič dokazovať. Starajte sa menej o to, kým ste pre druhých a viac o to, kým ste pre seba.

4. Poznajte svoju hodnotu.

My často akceptujeme lásku, ktorú si myslíme, že si zaslúžime. Je nezmyslom byť v niekoho živote na druhom mieste, keď viete, že ste dostatočne dobrý na to, aby ste boli prvý v živote niekoho iného.

5. Neunáhlite sa v intímnych vzťahoch.

Láska nie je o sexe, o drahých večeriach alebo o predvádzaní sa. Je to o bytí s osobou, ktorá vás robí šťastným človekom…spôsobom, akým to nedokáže nikto iný. Nepotrebujete niekoho dokonalého.

Potrebujete iba niekoho, komu môžete dôverovať – niekoho, kto vám ukáže, že v tom nie ste sami. Ak ste ešte nenašli skutočnú lásku, neuspokojte sa s kýmkoľvek.

Tam vonku existuje niekto, kto vás bude milovať bezpodmienečne…aj keď to možno nie je osoba, od ktorej ste to zo začiatku najviac čakali.

6. Nechajte ísť tých, ktorí nie sú skutočne tam.

Existujú určití ľudia, ktorých osudom nie je zapadnúť do vášho života…nezáležiac na tom, ako veľmi ich tam chcete.

A jediní, ktorí si skutočne zaslúžia vašu lásku, sú tí, ktorí stoja pri vás v ťažkých časoch a smejú sa s vami potom , čo ťažké časy pominú. Možno v šťastnom závere nie je zahrnutý nikto iný.

Možno ste to iba vy, sám za seba, zbierate zo zeme kúsky a začínate odznova a oslobodzujete sa pre niečo lepšie, čo vás čaká v budúcnosti. Možno v šťastnom závere iba stačí nechať ísť.

7. Odpustite sebe a ostatných.

Zo všetkých vecí, ktoré vám môžu niekto ukradnúť – vaše majetky, vašu mladosť, vaše zdravie, vaše slová a vaše práva – to, čo vám nikto nikdy nemôže vziať je vaša sloboda vybrať si to, v čo budete veriť a koho a čo bude smerom do budúcnosti vaše srdce milovať.

Život sa začína tam, kde sa končí váš strach a odpor. Iba preto , že vás niekto včera zranil, neznamená to, že by ste mali nenávidieť svet alebo začať dnes žiť v paralyzujúcom strachu, že vás niekto môže zraniť aj zajtra.

Keď odpustíte sebe a ostatným a stopnete to vnútorné uväznenie, začnete si tvoriť život, ktorý zbožňujete.

8. Sústreďte sa na pozitíva.

Nedovoľte, aby vás bolesť pripravila o nádej. Nedovoľte, aby vás negativita nadobro opotrebovala. Nedovoľte trpkosti, aby ukradla vašu sladkosť.

Aj keď s vami druhí môžu nesúhlasiť, buďte hrdý na ten fakt, že vy viete, že svet je nádherné miesto.

Zmeňte vaše myšlienky a zmeníte vašu realitu. Naše myšlienky sú tvorcami našich nálad, vynálezcami našim snov a tvorcami našej vôle.

A to je dôvod, prečo ich musíme pozorne preberať a rozhodnúť sa pracovať  iba s tými, ktoré nám pomôžu vybudovať si život, ktorý chceme a pohľad na svet, ktorý chceme mať počas tohto života.

9. Verte v osobu, ktorou ste schopný sa stať.

Skutočným poslaním vášho života je vyvíjať sa a rásť do celistvej osoby, ktorou ste schopný sa stať.

Majte myseľ, ktorú je otvorená všetkému a pripojená k ničomu. Zmena je skutočne vždy možná – neexistuje schopnosť, ktorú by ste si cez skúsenosti nedokázali vytvoriť a zdokonaliť.

Nikdy nedovoľte, aby vaše negatívne presvedčenia stáli v ceste vášmu vlastnému zlepšovaniu.

10. Pracujte na cieľoch, v ktoré veríte.

Nikdy neodkladajte alebo sa nevzdajte cieľa, ktorý je pre vás dôležitý.

Nie pretože máte stále zajtrajšok, aby ste začali alebo to skúsili znova, ale práve preto , že možno zajtrajšok prísť ani nemusí.

Život je oveľa kratší, ako sa nám niekedy zdá. Počúvajte svoje srdce už dnes.

11. Pozerajte sa a posúvajte sa stále dopredu.

Posunúť sa dopredu neznamená, že ste zabudli. Znamená to, že ste akceptovali, čo sa stalo v minulosti a rozhodli ste sa aj naďalej žiť v prítomnosti.

Posunúť sa dopredu neznamená vzdať to. Znamená to dať si ďalšiu príležitosť byť šťastný namiesto toho byť zranený.

Cez všetky problémy, ktorým ste čelili, bremená, ktoré ležia na vašich pleciach, bolesť vo vašom srdci…stále si môžete povedať iba jednu vec: „Prežil som to a teraz už budem múdrejší.“

Zbožňovať sa znamená užívať si svoj život, dôverovať svojim vlastným pocitom, riskovať, strácať a nachádzať šťastie, uchovávať si spomienky a učiť sa z minulosti.

Niekedy sa musíte prestať strachovať, zamýšľať a pochybovať.

Majte vieru, že veci sa nakoniec skončia, možno nie tak, ako ste plánovali, ale presne tak, ako sa mali skončiť.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár