10 životných lekcií, ktoré by sa mali ľudia naučiť predtým, než bude neskoro

Posted by:

Ani sa nenazdáte a budete sa sami seba pýtať: „Ako je možné, že to všetko prešlo tak rýchlo?“

Doprajte si čas a spoznajte samého seba. Zistite, čo presne chcete a čo presne potrebujete. Riskujte. Nájdite si čas na lásku, plač, na učenie a na odpúšťanie. Život je oveľa kratší ako sa nám môže zdať.

Tu je 10 veci, ktoré potrebujete vedieť skôr ako bude neskoro:

1. Tento moment vo vašom živote

Váš život nie je o momentoch medzi vašim narodením a vašou smrťou. Váš život je medzi prítomnosťou a vašich ďalším nádychom. Prítomnosť – tu a teraz – je všetko, čo od život dostanete. Žite preto každý jeden moment naplno, v pokoji a dobrote, bez strachu a ľutovania.

A robte všetko ako sa najlepšie dá a s tým, čo máte už teraz, pretože je to všetko, čo môžete kedy očakávať od ľudí okolo vás a hlavne od seba.

2. Život nie je príliš dlhý

Toto je váš život a mali by ste zaň bojovať. Bojujte za to, čo je správne. Bojujte za to, v čo veríte. Bojujte za to, čo je pre vás dôležité. Bojujte za ľudí, ktorých milujete a nikdy im nezabudnite povedať, ako veľa pre vás znamenajú.

Uvedomte si, že práve teraz ste veľmi šťastní, pretože stále máte šancu. Tak sa na malý moment zastavte a zamyslite sa. Čokoľvek sa chystáte robiť, začnite to. Existuje iba obmedzený počet zajtrajškov.

3. Obety, ktoré spravíte dnes, sa vám vrátia aj s úrokmi v budúcnosti

Keď sa bavíme o tvrdej práci, aby ste dosiahli svoje ciele – získanie titulu, budovanie firmy alebo akýkoľvek iný osobný úspech, ktorý si vyžaduje veľa času a odhodlania – jedna vec, na ktorú sa musíte sami seba spýtať je:

„Oplatí sa mi žiť pár rokov život tak, ako to veľa ľudí nevydrží, aby som mohol zvyšok svojho života prežiť tak, ako si veľa ľudí nikdy nebude môcť dovoliť?“

4. Keď odkladáte dôležité veci na inokedy, stávate sa otrokom včerajška

Ale keď ste proaktívni, tak je to práve včerajšok, ktorý vám pomôže a zoberie si na seba kúsok vašej práce. Takže robte niečo teraz, aby vám za to vaše budúce Ja mohlo ďakovať. Verte mi. Zajtra budete šťastní, že ste začali už dnes.

5. Zlyhania sú iba lekcie

Dobré veci sa prihodia tým, ktorí majú stále nádej napriek tomu, že boli sklamaní, tým, ktorí stále veria napriek tomu, že pocítili chuť zlyhania a tým, ktorí stále milujú napriek tomu, že boli zranení.

Nikdy neľutujte, čo sa stalo vo vašom živote, pretože to nemôžete zmeniť, prerobiť alebo zabudnúť. Berte to ako lekciu a pohnite sa ďalej.

6. Vy ste váš najdôležitejší vzťah

Šťastie je stav, keď sa cítite zo seba dobre bez toho, aby ste potrebovali potvrdenie niekoho druhého. Najprv musíte mať zdravý vzťah so sebou samým a až potom môžete mať zdravý vzťah s ostatnými.

Musíte sa cítiť užitoční a dôležití vo svojich očiach, aby ste boli schopní vyzerať sebavedomo v očiach ľudí okolo vás a spojiť sa s nimi.

7. Ľudské činy ukazujú skutočnú pravdu

Vo svojom živote narazíte na ľudí, ktorí vám povedia všetky správne slová a v tom správnom čase, ale nakoniec sú to aj tak vždy ich činy, podľa ktorých by ste ich mali súdiť. Dávajte si pozor na to, čo ľudia robia. Ich konanie vám ukáže všetko, čo potrebujete vedieť.

8. Malé prejavy dobra môže spraviť z tohto sveta lepšie miesto

Usmejte sa na ľudí, u ktorých sa zdá, že majú ťažký deň. Buďte na nich milí. Dobro je jediná investícia, ktorá nikdy nezlyhá. A kdekoľvek nájdete ľudskú bytosť, vždy tam bude aj možnosť na kúsok dobra. Naučte sa rozdávať, aj keby to mal byť iba úsmev.

Nie preto, že by ste ho mali príliš veľa, ale kvôli tomu, že chápete, že na svete je veľmi veľa ľudí, ktorí sa cítia ako keby nemali nič a vy to môžete zmeniť.

9. Za každým nádherným životom bol určitý druh bolesti

Padnete, postavíte sa, spravíte chyby, ožijete, poučíte sa. Ste ľudia. Nie ste dokonalí. Už vás párkrát zranili, ale ešte stále žijete. Zamyslite sa nad tým, aké obrovské privilégium je byť nažive – dýchať, myslieť, užívať si a naháňať sa za vecami, ktoré milujete.

Niekedy sa na našej ceste vyskytne smútok, ale je tam aj obrovské množstvo krásy. Musíme stále dávať jednu nohu pred druhú, aj keď sme zranení, pretože nikdy nevieme, čo na nás pri ďalšom kroku čaká.

10. Čas a skúsenosti liečia bolesť

Pár rokov dozadu, keď som spýtal mojej starej mamy o prekonávaní bolesti, vysvetlila mi to takto: „Pozri sa na tieto kruhy. Čierny kruh predstavuje naše životné skúsenosti. Môj je väčší, pretože som staršia a za môjho života som toho zažila viac. Menší červený kruh predstavuje negatívne skúsenosti v našich životoch.

Povedzme, že obidvaja prežijeme presne rovnaký zážitok, nezáleží na tom, čoho sa týka. Všimni si, že negatívny kruh nás oboch je rovnaký aj pre mňa aj pre teba, ale všimni si tiež, aký je pomer plochy, ktorú tieto kruhy zaberajú v našich čiernych kruhoch.

Tvoje negatívne skúsenosti sa zdajú byť oveľa väčšie, pretože zaberajú väčšiu plochu tvojich celkových životných skúseností. Ja neuľahčujem význam tejto udalosti, ale ja sa na ňu pozerám z iného uhla.

Čo si musíš uvedomiť je, že neuveriteľne bolestivý zážitok, ktorý prežívaš dnes, bude jedného dňa súčasťou tvojej minulosti a nebude ani zďaleka tak dôležitý, ako to vyzerá teraz. “

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár