10 vecí, o ktorých premýšľate príliš často

Posted by:

 „Svet, v ktorom žijeme , je výsledkom nášho myslenia. Nezmení sa, pokiaľ nezmeníme naše myslenie.“Albert Einstein

Viete o tom, že sa so sebou v mysli neustále zhovárate?

Takmer každému z nás behajú po rozume myšlienky-  akýsi rozumový monológ, ktorý výrazne ovplyvňuje naše pocity, správanie a to, ako žijeme. Avšak často sa stáva, že tento rozumový monológ so sebou prináša neprospešné myšlienky, ktoré iba bránia nášmu šťastiu a efektívnosti.

Preto je na čase prestať premýšľať o … :

1.   … tom, akým chcú ostaní, aby ste boli

Narodili ste sa preto, aby ste boli VAMI a nie tým, kým chcú iní. Nie ste tu preto, aby ste boli dokonalí, ale ste tu preto, aby ste boli skutočne vy. Buďte ohľaduplní a láskaví k vášmu srdcu a duši. Akceptujte to, kto ste, kde ste a  skadiaľ pochádzate.

Nerozhodujte sa čisto na základe populárnosti alebo na základe toho, čo si ostatní myslia, že je pre vás správne .

Počúvajte vaše inštinkty. Je čas riadiť sa vašou intuíciou a robiť to, na čom vám najviac záleží. Nazrite hlboko do seba a uvedomte si, čo vás skutočne posúva dopredu a vďaka čomu sa cítite nažive. Svet je plný príležitostí a možností, ako robiť nespočetné množstvo vecí, tak prečo nespojiť vaše úsilie s aktivitami, ktoré naplnia vašu dušu.

2.   … tom, čo nemáte

Namiesto ďakovania za dve silné nohy a telo, ktoré nám umožňujú behať, skákať a tancovať , sa mnohí sťažujú na nadváhu a vzhľad.

Mnohí, namiesto toho, aby ocenili, že žijú v krajine, ktorá chráni základné ľudské práva a občianske slobody, si sťažujú na zákony, dane a politikov.

Veľa ľudí by chcelo väčší dom a drahšie auto a zabúdajú byť pritom vďační za to, že majú strechu nad hlavou.

Nebuďte jedným z nich.

Aby ste sa stali svedkami zázrakov, ktoré sa denne dejú vo vašom živote, buďte vďační za to, čo máte. Mnohí to šťastie nemajú.

3.   … tom, čoho sa bojíte

Ako povedal Franklin D. Roosevelt: „Jediné, čoho sa musíme báť, je strach sám.“ To je naozaj pravda, pretože strach nám v skutočnosti bráni napredovať. Naše obavy majú nad nami obrovskú moc, ktorú im dávame my sami tým, že na ne myslíme a v najhoršom prípade tým, že myslíme na to, čo nechceme, aby sa stalo.

Je na čase s tým niečo urobiť. Očistite vašu myseľ od všetkých obáv. Uvedomte si, že váš strach zo žiaľu je ďaleko horší než žiaľ samotný.

4.   … starých chybách

Prečo ľutovať? Prebiehajúci okamih nemá ešte žiadne chyby. Je úplne nový.

To znamená, že máte vždy na výber, tu a teraz. Môžete sa držať starých chýb alebo môžete vykročiť vpred s novým začiatkom, ktorý vám bol práve daný.

Buďte odvážni. Je načase zatvoriť predchádzajúcu kapitolu vášho života a začať písať tú, ktorú momentálne žijete. Poučte sa zo svojich starých chýb a s dôverou pochodujte vpred. Iste budete robiť nové chyby počas cesty, ale to je celá pointa – učiť sa z nových chýb a nie upadať pri starých.

Žiť znamená riskovať a robiť chyby, ak to stojí za to. Každý jeden okamih totiž so sebou prináša šancu robiť veci správne, ale je potrebné nechať ísť, čo bolo a využiť novú šancu.

5.   … starých ranách

Akonáhle sa prestanete zameriavať na svoje staré rany, stanete sa silnejšími a nájdete vnútorný pokoj. Vedomé prehrávanie bolestnej spomienky znovu a znovu vo svojej mysli je sebamučením. Vaša minulosť vám dala silu a uvedomelosť, ktoré máte dnes. Nenechajte sa prenasledovať a oslávte to.

Vaše rany sú vaša múdrosť. Nechajte ich zahojiť sa.

Aby sa tak stalo, je potrebné si uvedomiť, prečo ste sa cítili, tak ako ste sa cítili a prečo sa už viac tak cítiť nechcete. Potom zbadáte, čo ste sa z toho naučili. Je to o tom, že akceptujete minulosť, necháte ju ísť a posuniete svoju dušu vpred.

Možno sa vám urobí malá jazva, s ktorou budete žiť po celý život. Ale pochopte, že to je úplne v poriadku. Jazva je následkom liečenia- , vďaka nej ste opäť celiství.

6.   … tom, ako urobiť dojem na nesprávnych ľudí

Môžte stráviť celý svoj život pokúšaním sa o to, aby ste sa zapáčili všetkým navôkol. Určite vám to ale nebude veľmi užitočné.

Zámerne zapôsobovať na ľudí neprináša nič okrem pozdvihovania vášho ega. Namiesto toho buďte skutoční. Spojte sa s menej ľuďmi na hlbšej a znamenitejšej úrovni.

Ak chcete na niekoho zapôsobiť, zapôsobte na seba tým, že pokročíte v niečom, na čo ste naozaj hrdí. Je úžasné, čo môžete dosiahnuť, keď si nerobíte starosti o to, čo si myslia všetci okolo vás.

7.   … tom, že aktívne nenasledujete svoje veľké sny

Pointa je jednoduchá: PRESTAŇTE myslieť a ZAČNITE konať.

Cesta života je plná snov, ktoré nikam nevedú. Prečo? Pretože ľudia, ktorí tieto sny riadia , stále  nenaštartovali motory. Mnohí donekonečna odkladajú na zajtra to, čo môžu urobiť dnes. Iní nemajú žiadny plán a čakajú na ostatných, aby viedli ich sny a životy za nich.

Mať sen bez akčného plánu je presne ako krásne športové auto bez motora. Viete , čoho všetkého je schopné, ale jednoducho nemôže. Premeňte svoj sen na zrealizovateľný plán a potom ho začnite realizovať. Takže – nič neodkladať na zajtra – keď môžete pokročiť dnes.

8.   … tom, že niečo sa zdá byť neuskutočniteľné

Letecká snímka veľkého projektu vždy vyzerá zastrašujúco. Akonáhle ju však rozkúskujete, projekt už viac nie je veľký a nemožný, ale skladá sa z malých dosiahnuteľných projektov.

Kľúčom k úspechu je všetko rozdeliť na menšie úlohy a potom ku každej úlohe priradiť logický postup. Mať na mysli veľký obraz je dôležité z času na čas, aby ste sledovali, ako ste pokročili. No na dennej báze je najdôležitejšie sústrediť sa hlavne na tú časť, na ktorej práve pracujete.

Najťažšie je naplánovať, čo vlastne musíte urobiť, aby sa vám podarila každá úloha, ale stojí to za ten čas a úsilie. Premýšľaním a zjednodušuvaním sa vám podarila najťažšia časť- pripravili ste si krok za krokom návod, ako projekt uskutočniť.

9.   … situáciách, nad ktorými nemáte kontrolu

Niektoré časti života sú tu jednoducho preto, aby sme v nich žili a nie ich kontrolovali. Bez ohľadu na to, čo sa stane a bez ohľadu na výsledok, budete v pohode. Tak nechajte veci, ktoré nemôžte kontrolovať, aby sa stali.

Venujte svoje myšlienky a úsilie na kontrolovanie toho, nad čím moc máte a neplytvajte vašou energiou na to, čo sa kontrolovať nedá.

10.        … inom čase a mieste

Niekedy sa vyhýbame zážitkom tam , kde sme, pretože na základe skúsenosti veríme, že nie sme tam, kde by sme mali alebo chceli byť. Ale pravdou je, že vždy ste tam, kde máte byť, aby ste sa dostali tam, kde chcete byť zajtra. Prítomný okamih je vždy plný údivov. Každá chvíľa je fenomenálna a práve teraz sa deje niečo výnimočné. Ak ste pozorní, uvidíte to.

A teraz vy:

Na čo myslíte často a pritom viete, že vám to viac škodí než pomáha?

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Discussion

  1. Monika Smiešková  október 6, 2013

    “Na čo myslíte často a pritom viete, že vám to viac škodí než pomáha?” – na veci, ktoré som mohla spraviť, ale nespravila, slová, ktoré som mohla povedať, ale nepovedala…na príležitosti, ktoré som nevyužila.

    (reply)
  2. Martina  október 7, 2013

    Všetko krásne na Vašej stránke, rada si Vaše rady čítam, len teda, prosím, venujte viac energie prekladu do správnej slovenčiny! “… keď si nerobíte starosti o tom…” správne: “keď si nerobéte tsarosti s tým” – a pod. :-) Ďakujem!

    (reply)

Pridajte komentár