10 vecí, ktorých sa musíte vzdať, aby ste boli úspešný

Posted by:

Keď sa zamýšľame nad tým, ako dosiahnuť úspech, často sa sústredíme na to, aké zručnosti a návyky by sme mali pridať do našich životov.

Ale niekedy skutočný kľúč k úspechu spočíva v našej schopnosti vzdať sa určitých návykov a správania. Takže začínajúc dneškom…

1. Vzdajte sa zvyku čakať.

Spôsob, akým trávite váš čas, určí, kým ste.

Nemáte možnosť vybrať si ako zomriete alebo kedy, môžete sa iba rozhodnúť ako budete žiť práve teraz. Verte mi…takto o rok si budete želať, aby ste začali teraz.

2. Vzdajte sa výhovoriek.

Skôr či neskôr prídete k uvedomeniu, že to nie je o tom, čo stratíte na vašej ceste, čo sa počíta…je to o tom, čo robíte s tým, čo ešte stále máte.

Keď necháte ísť, odpustíte a posuniete sa ďalej…určite tým nezmeníte minulosť…ale môžete tým zmeniť budúcnosť.

3. Vzdajte sa snaženia byť dokonalí.

Niekedy sa svetu snažíme ukázať, že sme bez chýb v nádejí, že budeme stále obľúbení a akceptovaní všetkými. Ale nemôžete potešiť všetkých a ani by ste sa o to nemali snažiť.

Naša nádhera sa skrýva v našich slabostiach, v našej láske, v našich zložitých emóciách – v našich jedinečných črtách.

Keď prijmeme to, kým sme a rozhodneme sa byť autentickí, namiesto dokonalých podľa spoločnosti, otvoríme naše srdce skutočným vzťahov, skutočnému šťastiu a skutočnému úspechu.

Nie je dôvod, aby sme nosili masky. Nie je dôvod, aby sme predstierali, že sme niekto, kým v skutočnosti nie sme. Ste dokonalí takí akí ste.

4. Vzdajte sa robenia vecí, ktoré viete, že sú zlé.

Nič nie je pre vás horšie ako robiť niečo, v čo veríte, že je zlé.

Vaše presvedčenia samé vám nepomôžu rásť a prosperovať – to až vaše správania a činy. Takže vždy robte to, čo vo vašom srdci viete, že je pre vás správne.

5. Vzdajte sa pocitu, že máte na niečo nárok.

Nikto vám nič nedlží. Keď k životu pristupujete s falošným pocitom, že vám niekto niečo dlhuje, prirodzene sa stanete menej produktívnymi a opakovane sa pristihnete ako ste sklamaný realitou.

Keď ste vďačný za to, čo máte a vidíte pozitívne veci ako bonusy verzus ako niečo, čo vám právom patrí, postupne získate čoraz väčšie a väčšie úspechy.

6. Vzdajte sa vzťahov, ktoré chcú, aby ste boli niekým iným.

Najlepší druh vzťahov sú tie, ktoré vás spravia lepšou osobou bez toho, aby vás museli zmeniť na niečo iné, než ste teraz.

7. Vzdajte sa nechávania druhých ľudí rozhodovať čo dokážete a čo nie.

Na to, aby ste mohli žiť skutočne autentický život, musíte počúvať svoje vnútorné GPS, nie niekoho iného.

Keď druhí povedia „To nedokážeš!“ alebo „To je nemožné“, nezúfajte. Iba kvôli tomu, že to nedokázali oni, to neznamená, že to nemôžete dokázať vy.

8. Vzdajte sa postoja, že ste obeť.

Áno. Pokiaľ ste doteraz nežili zavretý v jaskyni alebo na opustenom ostrove, tak asi ste si všimli, že niekedy sa zlé veci stávajú aj tým najlepším ľuďom.

Život sa môže niekedy zdať neférový, nepekný alebo nespravodlivý. Podstatné však je, aby ste nezostali zaseknutý v mentalite obete.

Tá totižto určite nerozvíja vašu schopnosť pohnúť sa ďalej a dosahovať čoraz väčšie úspechy. Musíte sa znova postaviť na vlastné nohy a spraviť pozitívne kroky ku uzdraveniu a rastu.

9. Vzdajte sa strachu z vašich zlyhaní z minulosti.

Prijmite vašu minulosť bez ľútosti, manažujte vašu prítomnosť so sebavedomím a čeľte budúcnosti bez strachu.

Dnes ste tam, kde vás zobrali vaše myšlienky a činy z minulosti.

Zajtra budete tam, kde vás zoberú vaše myšlienky a činy zo súčasnosti.

10. Vzdajte sa obviňovania všetkých ostatných.

Buď prevezmete plnú kontrolu nad vašou situáciou alebo táto situácia prevezme plnú kontrolu nad vami.

Buď prevezmete vy zodpovednosť za váš život, alebo to spraví niekto iný. Obviňovanie je falošný únik – jednoduchý spôsob ako uniknúť bez toho, aby ste si museli zodpovedať za vaše výsledky.

Je oveľa ľahšie ukázať prstom na niekoho alebo niečo iné namiesto toho, aby ste pozreli do svojho vnútra.

Obviňovanie nie je konštruktívne. Nepomáha to vám a ani nikomu inému – v hre obviňovania nevyhráva nikto.

Namiesto obviňovania a ukazovania prstom, využite radšej vašu energiu na rozvíjanie vašej schopnosti posúvať sa dopredu a na hľadanie reálnych riešení.

A pamätajte si, že cesta, ktorou cestujete , môže mať viac výziev, ale nestrácajte vieru.

Nepočúvajte pochybovačov, nedovoľte, aby vás krátkodobé prekážky zastavili a zo všetkého najdôležitejšie – nevzdajte to.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár