10 tajomstiev úspechu, na ktoré často zabúdame

Posted by:

“Identifikujte svoje problémy, ale svoju energiu a silu vložte do riešení.” – Tony Robbins

Niekedy sa pristihneme, ako sme príliš dlho na tom istom mieste a  je pre nás ťažké dostať sa dopredu, pretože zabúdame na niekoľko základných princípov, ktoré ovplyvňujú náš osobný rast. Takže tu je pár rýchlych pripomienok:

Vy ste jediní ľudia, ktorí sú zodpovední za svoj úspech

Najlepšia časť vášho života začne vtedy, keď sa rozhodnete, že váš život patrí vám – na nikoho sa nemôžete vyhovárať, spoliehať alebo hádzať vinu. Máte absolútnu kontrolu nad vašou budúcnosťou. Verte z celého vášho srdca, že budete robiť to, na čo ste boli stvorení.

Občas to bude ťažké, ale odmietnite chodenie po vyšliapanom chodníku. Stanovte si vaše vlastné pravidlá a majte vlastný hrací plán. Len ťažko nájdete šťastie alebo úspech, ak budete hrať bezpečne a uspokojíte sa so životom, ktorý je menej ako ten, ktorého ste schopní.

Nemusíte znova objaviť koleso

Vlastne na to, aby ste boli úspešní, nemusíte vynachádzať vôbec nič. Vymýšľanie nových nápadov a vynálezov je jeden spôsob, ako dosiahnuť masívny úspech, ale nie je to jediný spôsob. A dokonca to môže byť aj ten najťažší spôsob.

Treba si uvedomiť, že veľa ľudí sa stalo úspešnými tak, že zobralo niečo, čo už existovalo a pridalo k tomu pár vlastných vylepšení. Len si spomeňte na Apple. Ako raz povedal Steve Jobs, „Dobrý umelec kopíruje, skvelý umelec kradne. Kreativita je iba o spájaní vecí.“ Spájanie vecí, znamená hľadanie inšpirácie z úžasných nápadov, ktoré už existujú a pridávanie vlastných originálnych nápadov.

Bez činov neexistuje žiadny progres

Čo nie je začaté ešte dnes, nie je nikdy dokončené zajtra. Niektoré z najúžasnejších nápadov sa neuchytili. Viete prečo? Pretože ten génius, ktorá ho to napadlo zlyhal a nič so svojim nápadom nespravil. Stačí, ak si zapamätáte, že žiadne činy sa rovnajú istý neúspech.

Takže začnite konať ešte dnes a začnite sa hýbať správnym smerom. Keď už raz začnete, bude to pre vás oveľa ľahšie. Až nakoniec to, čo bolo predtým neviditeľné, začnete byť viditeľné a to, čo sa stalo nedosiahnuteľné, začne byť vašou realitou.

Vytrvalosť vždy zvíťazí

Ako povedal Winston Churchill: „Úspech je tackanie sa od jedného zlyhania ku druhému, bez straty optimizmu a entuziazmu.“ Na poriadny zásah budete možno potrebovať viac než jeden pokus, takže sa uistite, že to prvom zlyhaní nevzdáte.

A pamätajte si, že voda sa cez kamene dostanete nie kvôli svojej sile, ale kvôli vytrvalosti, ktorú má.

Sústredenie sa je všetko

Keď ste príliš zaneprázdnení pozeraním sa za vás a okolo vás, ľudia vedľa vás prechádzajú.  Ak sa nikdy nedokážete na niečo sústrediť, nikdy nebudete v ničom 100% efektívni.

Robenie viacerých úloh sa môže zdať, ako skvelý vec, pokiaľ chcete spraviť veľa vecí naraz, ale zvyčajne to iba znižuje efektivitu a kvalitu v robení každej jednej úlohy.

Zlyhanie je nevyhnutné

Nezobuďte sa, keď budete mať 75 rokov a nezačnite vzdychať nad tým, čo ste mali skúsiť, ale neskúsili, pretože ste sa báli, že zlyháte. Proste to spravte a buďte ochotní zlyhať a poučiť sa. Iba veľmi málo ľudí to spraví dobre hneď na prvýkrát. V skutočnosti, ľudia zlyhajú a nespravia to správne ešte ďalších päťkrát.

Ak sa vám dnes niečo nepodarilo spraviť tak ako ste chceli, zajtra máte ďalšiu príležitosť a môžete vyskúšať iný prístup. Z každej prehry sa niečo naučte a uvidíte, že sa vám tie skúsenosti zídu na ceste za úspechom.

Pozitivita poháňa produktivitu

Myšlienky sú ako rozbehnuté koleso, ktoré posúva náš život správnym smerom. Úspech prichádza z pozitívnej energie. Môžete si vybrať, či sa necháte chytiť do všetkej tej negativity okolo vás alebo sa môžete rozhodnúť robiť niečo pozitívne, čo vašej situácií pomôže. Vždy máte na výber.

Pamätajte si, že šťastie je súčasťou úspechu a že šťastní ľudia nemajú vždy to najlepšie. Oni ale dokážu použiť pozitívnu energiu a spraviť si to najlepšie z toho, čo majú.

Musíte veriť, že to dokážete

Musíte nájsť miesto vo svojom vnútri, kde je všetko reálne. Všetko sa dá. A začína sa to snom. Pridajte sebavedomie a stane sa z toho presvedčenie. Pridajte odhodlanie a záväzok a stane sa z toho cieľ. Pridajte činy a akciu a stane sa to súčasťou vášho života. Pridajte cieľavedomosť a čas a vaše sny sa stanú realitou.

Pomáhanie ostatným je veľká časť úspechu

Úspešní ľudia pravidelne prichádzajú s novými nápadmi, projektmi a nový a inovatívnymi spôsobmi, ako pomôcť ostatným. To znamená, že vaše zameranie a ciele prinášajú výhody vám , ale taktiež pomáhajú ostatným. Dôležité je, že váš dlhodobý úspech je priamo spojený s tým, ako dobre dokážete slúžiť vaše komunite.

Úspech je cesta, na ktorej musíte spraviť veľa malých detských krokov

Je to nikdy nekončiaci proces rastu. Ak chcete byť úspešní, musíte pokračovať v držaní sa vyšších  štandardov  ako ostatní okolo vás a musíte byť pripravení zlepšovať sa. Veľmi často sa človek alebo organizácia stane úspešnou, ale potom sa zastaví. Človek sa môže stať lenivým a organizácia môže zápasiť so svojimi slabými stránkami a nechať sa rozptýliť súpermi.

Stabilný úspech, ktorý vydrží, znamená opakované zlepšovanie sa, dokonca aj keď to druhí nevidia alebo necítia preto potrebu. Pamätajte si, že úžasnou vec vo svete nie je to, kde práve stojíme, ale to, do akého smeru sa pohneme.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

  Ďalšie skvelé články:

Pridajte komentár