10 spôsobov ako sa stať vedomejším

Posted by:

Čo to znamená – stať sa vedomejším? Je to progresívne uvedomovanie si vedomého ovládania vašej mysle.

Výzvou je, že potrebujete vedomie, aby ste mohli byť vedomejší. Ale nemusíte sa o to báť, pretože semienko už máte. Rozmýšľajte o tom, ako o ohni. Máte plamienok a chcete premeniť tento plamienok na obrovské ohnisko. Ako to spravíte? Pridáte benzín. Zoznam, ktorý nasleduje , zahŕňa príklady toho, ako môžete pridať benzín do vášho plameňa vedomia, aby sa z neho stal zúriace ohnisko vedomia. OK, tá metafora sa tu asi rozpadla, ale chápete , čo tým myslím.

Tu je 10 spôsobov, ako zdvihnúť vaše vedomie:

1. Pravda

Pravda zvyšuje vaše vedomie. Klamstvo ho znižuje.

Po prvé, akceptujte pravdu. Čokoľvek sa bojíte vedieť, znižuje vaše vedomie. Postavte sa na váhu, aby ste videli koľko vážite. Porozprávajte sa vážne s vaším partnerom o stave vášho vzťahu. Pozrite sa poriadne na vašu kariéru. V každom prípade akceptuje dôsledok. Neprijmite iba súčasný stav a neodmietnite ho. Naozaj ho akceptujte ako pravdu. Myslite na to, čo to znamená, že takáto je pravda. Taktiež akceptujte vaše pocity ohľadom pravdy, či už sa vám páčia alebo nie.

Po druhé, hovorte pravdu. Ak je pre vás úprimnosť výzvou, je to pretože nie ste úprimný voči sebe. Klamstvá, ktoré hovoríte iným, sú zatienené klamstvami, ktoré hovoríte sebe. Všimnite si tie oblasti, kde sa cítite neschopný byť skutočne úprimný a choďte dostatočne hlboko, aby ste prišli na to prečo. Zistíte, že ste objavili časť z vás, ktorú ste neboli ochotný akceptovať. O častiach z vás, ktoré akceptujete na 100% neklamete.

Čím viac ste schopný akceptovať a hovoriť pravdu, tým vedomejším sa stanete. Zvýšte vaše vedomie odhalením a vyhodením všetkých stôp klamstva z vášho života. Umožnite, aby bol toto postupný proces. Ako sa tak vaše vedomie zvyšuje, skutočná úprimnosť pre vás bude oveľa jednoduchšia.

Áno, prepnutie z klamstiev a poloprávd na plné pravdy môže so sebou priniesť dôsledky, ale vysoko vedomí ľudia vedia, že prekročenie tohto mostu je hodné následkov. Krátkodobé prispôsobenie sa je nič v porovnaní s potešeniami žitia čestne a otvorene. Je tak oveľa ľahšie a menej stresujúce byť sám sebou a umožniť ostatným, aby robili to isté. Nie každý vás ocení, keď ste sami sebou, hlavne ak si už zvykli na falošnú verziu, ale akonáhle sa akceptujete a budete sa oceňovať, nebude na tom záležať.

2. Odvaha

Odvaha zvyšuje vaše vedomie. Zbabelstvo ho znižuje.

Odvaha je strážcom medzi nevedomým rastom a vedomým rastom. Tak dlho dokiaľ zostanete na nevedomej strane, život po vás bude naďalej hádzať problémy , až kým sa nepostavíte a nepreberiete kontrolu. Keď čelíte vášmu strachu, strach zmizne a problémy sa premenia na príležitosti. Ale keď utekáte od vašich problémov, váš strach sa iba zväčšuje.

Mocný základný princíp, ktorý si treba osvojiť je, “Čohokoľvek sa bojím, musím tomu čeliť.” Čím viac strachov umlčíte, tým vedomejším sa stanete. Akonáhle zvládnete túto lekciu, nakoniec bude odvaha potrebná menej a menej. Akonáhle si vybudujete odvahu čeliť akémukoľvek strachu, ktorý po vás život hodí, prestanete priťahovať do vášho života tak veľa na strachu založených zážitkov. Toto je dôvod, prečo je odvaha rozdeľujúca čiara medzi nevedomým rastom a vedomým rastom. Ovládnutie odvahy vám dá moc rozhodnúť sa, ako budete rásť namiesto toho, aby ste boli obeťou rozmarov osudu.

3. Súcit

Súcit zvyšuje vaše vedomie. Krutosť ho znižuje.

Skvelý spôsob ako sa stať vedomejším, je poobzerať sa po náznakoch nevedomej krutosti a odpojenia vo vašom živote. Toto môže byť veľmi náročné, keďže si to vyžaduje odvahu. My sa prirodzene bránime, aby sme nemuseli čeliť našej vlastnej krutosti, ale ona je tam a čaká, kým bude odhalená.

Súcit je základom bezpodmienečnej lásky, pocitu spojenia so všetkým, čo existuje.  Cítite sa spojený s vami? S inými? So zvieratami? So všetkým živým? So všetkým, čo existuje? Čím viac si vyviniete toto spojenie, tým vedomejším a uvedomelejším sa stanete.

4. Túžba

Túžba zvyšuje vaše vedomie. Apatia ho znižuje.

Keď si ujasníte, čo chcete, ako napríklad určením cieľa, zvýšite vaše vedomie. Jasnosť sústreďuje vašu myseľ a dáva vám moc myslieť a konať inteligentne. Tento efekt môžete cítiť kedykoľvek kedy myslíte na niečo, čo na 100% chcete.

Na druhej strane, keď je vaša túžba nejasná, vaše vedomie je zmätené. Vašim myšlienkam chýba sústredenosť a smerovanie a ledva sa hýbete dopredu.

Usilujte sa mať viac jasnosti ohľadom toho, po čom skutočne túžite a vaše vedomie sa začne rozširovať.

5. Pozornosť

Pozornosť zvyšuje vaše vedomie. Rozptýlenie ho znižuje.

Zlepšenie vašej schopnosti koncentrovať sa vás spraví vedomejším. Zodvihnite kameň a venujte mu vašu plnú a nerušenú pozornosť a všimnite si, čo sa stane.

Ale dovoľte vašej mysli, aby bola prestrielaná s rozptýleniami a vaše vedomie sa začne potápať. Rozptýlená myseľ je bezmocná myseľ.

Meditácia je skvelý spôsob, ako praktizovať pozornosť a koncentráciu. Seďte potichu, dýchajte zhlboka a sústreďte vašu myseľ ako tak robíte čo najlepšie ako viete, aby ste vyradili rozptyľujúce myšlienky. Toto je jednoduchá vec na naučenie sa, ale môže trvať celý život, kým to naplno zvládnete.

6. Vedomosti

Vedomosti zdvíhajú vaše vedomie. Ignorancia ho znižuje.

Zo všetkého najprv, poznajte samého seba. Zamýšľajte sa hlboko nad vaším životom a veďte si denník na zaznamenávanie vašich myšlienok. Pýtajte sa otázky, na ktoré nepoznáte odpoveď a potom vyhľadávajte tieto odpovede.

Pozerajte sa tiež okolo seba a nasávajte vedomosti ako špongia. Reagujte na vaše okolie so zvedavosťou a údivom. Študujte ho. Učte sa z neho. Experimentujte s ním.

Snažte sa pochopiť realitu, vrátane vašej role v nej, tak presne ako je len možné. Čím presnejšie sú vaše presvedčenia o realite, tým vedomejší sa stanete.

7. Rozum

Rozum zvyšuje vaše vedomie. Iracionalita ho znižuje.

Logika je mocný nástroj vedomia, keď je používaná správne. Dodáva myšlienke štruktúru a obsah.

No veľkou výzvou logiky je vyhnúť sa falošným predpokladom. Jediný falošný predpoklad dokáže rozhodiť celý život inak logických záverov. Takže vyzývajte všetky svoje presvedčenia a rozširujte svoje vedomosti, pretože tie vám umožnia uzatvárať čoraz presnejšie a čoraz vedomejšie predpoklady.

8. Vedomí ľudia

Vedomí ľudia zvyšujú vaše vedomie. Nevedomí ľudia ho znižujú.

Vyhľadávajte tých, u ktorých vnímate, že sú na vyššej úrovni vedomia ako ste vy. Rozprávajte sa s nimi, pýtajte sa otázky a užívajte si ich prítomnosť. Umožnite ich nápadom a povedomiu, aby vás nakazilo a pristihnete sa , ako expandujete do všetkých smerov. Stanete sa úprimnejším, odvážnejším, súcitnejším, atď.

Ale trávte čas s ľuďmi na nižšej úrovni vedomia a postupne klesnete na ich úroveň. Ich myšlienky vás tiež nakazia a spôsobia, že sa stanete menej úprimným, ustráchanejším, menej všímavým, atď.

Snažte sa nájsť rovnováhu medzi trávením času s tými, ktorí zvyšujú vaše vedomie verzus trávením času s tými, ktorým môžete pomôcť. Učte sa od tých, ktorí sú o niečo viac vedomejší a pomôžte tým, ktorí sú o niečo menej vedomejší ako vy. Takýmto spôsobom slúžite najvyššiemu dobru zo všetkých, rozširujúc svoje vedomie do všetkých strán.

9. Energia

Energia zvyšuje vaše vedomie. Choroba ho znižuje.

Starajte sa o vaše fyzické telo, pretože je to váš primárny spôsob, ako komunikovať so svetom. Energia vám dáva neustály tok nevyhnutných životných zážitkov. Ale bez energie vaše vedomie vyhladujete.

Jedzte s uvedomením toho, čo konzumujete. Cvičte s uvedomením toho, ako ovplyvňujete vaše telo a myseľ. Predtým ako si dáte čokoľvek do úst, zvážte vplyv tejto veci na vašu energiu, nie iba z krátkodobého hľadiska, ale rovnako aj z dlhodobého. Vždy sa samého seba pýtajte “Bude to produkovať energiu alebo chorobu?”

10. Zámer

Zámer zvýšiť vaše vedomie ho zvyšuje. Zámer znížiť vaše vedomie ho znižuje.

Vedomie má kapacitu rozširovať sa alebo sa zmenšovať, tak ako vy máte kapacitu rásť alebo spáchať samovraždu. V akomkoľvek danom momente máte možnosť voľby.

Úprimným vyhlásením zámeru (alebo pomodlením sa): “Mojím zámerom je stať sa vedomejším/ou a uvedomelejším/ou,” spustíte rozširovanie vášho vedomia. Vyhlásenie zámeru zlepšiť akúkoľvek z predchádzajúcich 9 oblastí prinesie podobné výsledky.

Alternatívne, v akejkoľvek chvíli máte slobodu znížiť vaše vedomie. Aj keď je nepravdepodobné, že by ste sa tak priamo rozhodli, rovnaký výsledok môžete dosiahnuť nepriamo a to znížením vášho výkonu v akejkoľvek z predchádzajúcich deviatich oblastí. Rozhodnutím sa klamať, podľahnutím strachu, spravením krutých vecí, rozhodnutím sa zostať ignorantom a tak ďalej, vysielate zámer znížiť vaše vedomie. A tým, že to spravíte, spustíte proces, ktorý pritiahne ešte viac klamstva, strachu, krutosti, ignorancie, atď. do vášho života.

Každá myšlienka, ktorú máte, slúži buď na rozširovanie alebo zmenšovanie vášho vedomia. Neexistuje nič neutrálne. Takže vyberajte si múdro.

Naučím Vás, ako sa môžete učiť menej

About the Author:

Pridajte komentár